Data publikacji:

Autor:

Formatowanie prac dyplomowych według wytycznych edytorskich uczelni

Kończysz pisanie pracy dyplomowej, ale obsługa Worda sprawia Ci problemy? Tekst ciągle się przesuwa, tabele nie mieszczą się na stronie, a spis treści nie chce się wygenerować?

Nie martw się – pomożemy!

Praca z Wordem to dla nas, redaktorów i korektorów, podstawowe narzędzie pracy, które nie ma przed nami tajemnic. To dlatego oprócz korekty tekstów oferujemy usługę redakcji technicznej, czyli formatowanie tekstu według wytycznych (np. wymogów edytorskich uczelni).

Aby uzyskać precyzyjną wycenę, wyślij swoją pracę wraz z wytycznymi na adres: korekta@ekorekta24.pl. Służymy wyjaśnieniami również pod numerem 509-575-414.

Co dokładnie obejmuje redakcja techniczna prac dyplomowych?

W ramach usługi dostosowujemy formatowanie pracy (od strony tytułowej, poprzez oświadczenia, spis treści, całą treść pracy aż po spisy i aneks) do wymogów edycyjnych, które otrzymamy.

Najczęściej zakres redakcji technicznej obejmuje:

– sformatowanie tekstu głównego pracy (krój i wielkość czcionki, interlinia, marginesy itd.) oraz nagłówków rozdziałów, podrozdziałów itd.,

– wygenerowanie automatycznego spisu treści,

– wygenerowanie oddzielnych spisów tabel, rysunków, zdjęć (w zależności od istnienia danych elementów w pracy),

– poprawa wyglądu innych elementów pracy (np. tabel bądź wykresów) – o ile są edytowalne,

– weryfikacja poprawności wyglądu stałych części pracy (strona główna, oświadczenia itp.),

– przeniesienie jednoliterowych spójników i przyimków z końca linijek (choć to łatwo zrobić samemu),

– sformatowanie wszelkich innych elementów pracy, o których mowa w wymogach edycyjnych oraz przekazanych nam w trakcie korespondencji.

Co ważne, prace formatujemy w Wordzie z użyciem stylów akapitowych. Pozwalają one na zmianę formatowania danego elementu pracy za pomocą zaledwie paru kliknięć. Jeśli więc po otrzymaniu pracy stwierdzisz, że wolałbyś np., by nagłówki były złożone czcionką wielkości 16, a nie 14 pkt, to będzie można to zmienić błyskawicznie, bez odnajdywania i formatowania na nowo wszystkich nagłówków.

Formatowanie pracy dyplomowej opinia eKorekta24Opineo eKorekta24

Czy praca będzie gotowa do druku?

Efektem usługi będzie tekst gotowy do druku, a prace odsyłamy w dwóch formatach:

– DOC/DOCX – czyli w podstawowym formacie Worda; jest to plik edytowalny, który w razie potrzeby pozwala nanosić dodatkowe poprawki,

PDF – gwarantuje on poprawność formatowania pracy niezależnie od wersji oprogramowania używanego na danym komputerze – dlatego zawsze zalecamy drukowanie pracy właśnie z pliku PDF.

W koszt usługi wliczona jest też nieograniczona liczba poprawek. Jeśli zauważysz, że coś wyświetla się nie tak, jak byś chciał, naniesiemy odpowiednie poprawki w formatowaniu pracy bez żadnych dopłat.

Ile kosztuje formatowanie pracy licencjackiej lub magisterskiej?

Koszt usługi formatowania tekstu zależy głównie od dwóch czynników:

1) objętości pracy

2) oraz jej złożoności (czy zawiera tabele, rysunki, wykresy, fotografie, równania itp.).

W największej mierze na koszt usługi ma wpływ objętość pracy. Cennik formatowania prac prezentuje się następująco:

– prace liczące do 50 stron – 250 zł,

– od 51 do 100 stron – 250–500 zł,

– od 101 do 200 stron – 500–750 zł,

– od 201 do 300 stron – 750–1000 zł,

– powyżej 300 stron – wycena indywidualna.

Drugim kryterium wyceny jest złożoność pracy.

Niższy koszt dotyczy prac zawierających głównie tekst. Koszt usługi rośnie w przypadku prac, w których pojawiają się różne elementy dodatkowe (tabele, wykresy itp.). To, jaka kwota z podanych wyżej widełek będzie właściwa w przypadku danej pracy, zależy więc od jej złożoności.

Oto dwa przykłady wycen sformatowania tekstu:

Przykład 1

Praca liczy 100 stron, ale nie zawiera tabel, wykresów ani innych elementów innych niż tekst. Mimo dużej objętości szacunkowy koszt usługi wyniesie 300–350 zł.

Przykład 2

Praca liczy 75 stron, ale w części badawczej zawiera sporo tabel i wykresów. Mimo mniejszej objętości koszt sformatowania takiej pracy wyniesie 400–450 zł.

Aby uzyskać precyzyjną wycenę, wyślij swoją pracę wraz z wytycznymi na adres: korekta@ekorekta24.pl. Służymy wyjaśnieniami również pod numerem 509-575-414.

Samo sporządzenie wyceny jest nieodpłatne i nie zobowiązuje do skorzystania z usługi. Jeśli stwierdzisz, że koszt formatowania pracy nie jest dla Ciebie satysfakcjonujący, nie będzie wiązało to się z żadnymi konsekwencjami.

Opineo eKorekta24

Ile czasu zajmuje sformatowanie pracy dyplomowej?

Zdajemy sobie sprawę, że czas obrony prac dyplomowych to gorący okres i że być może potrzebujesz usługi „na wczoraj”. Na szczęście sformatowanie pracy dyplomowej nie trwa długo – pracę gotową do druku odsyłamy najczęściej na drugi dzień roboczy (potwierdzimy to w mailu z wyceną).

Jeśli potrzebujesz pracy jeszcze na dzisiaj – najlepiej skontaktuj się z nami pod numerem 509-575-414. W ten sposób zaoszczędzimy dużo czasu i jak najszybciej ustalimy warunki usługi.

Czy moja praca będzie bezpieczna i nie zostanie nigdzie opublikowana?

Być może obawiasz się, czy wysłanie nam pracy jest aby na pewno bezpieczne. Takie wątpliwości ma wielu klientów, którzy po raz pierwszy korzystają z naszych usług.

Otóż musisz wiedzieć, że Twoja praca od chwili powstania jest chroniona z mocy prawa na podstawie Ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz.U. z 1994 r. Nr 24, poz. 83).

Co daje ta ustawa? Otóż gdyby (odpukać!) ktoś skradł plik z Twoją pracą i wykorzystał ją, czerpiąc z tego jakieś korzyści, to sprawa w sądzie byłaby formalnością – to, że plik powstał na Twoim komputerze, jest banalnie proste do udowodnienia. Tego typu sprawy dotyczące prawa autorskiego należą do jednych z prostszych i nie pozostawiają wątpliwości co do tego, że ktoś popełnił przestępstwo.

Mimo ochrony, jaką daje prawo, zapewniamy, że dokładamy wszelkich starań, by przesyłane nam pliki były w pełni bezpieczne. Dane przesyłane za pomocą formularza na naszej stronie są szyfrowane (o szyfrowaniu danych świadczy mała kłódka widoczna w przeglądarce na pasku, w którym wyświetla się adres naszej strony):

SSL eKorekta24

Jesteśmy firmą działającą od 2010 roku, zarejestrowaną w Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej (tutaj znajduje się odpowiedni wpis: https://prod.ceidg.gov.pl/CEIDG/CEIDG.Public.UI/SearchDetails.aspx?Id=8616ac5d-5b8b-4119-9ea4-57a89f2c0022).

Zapewniamy, że otrzymywanych tekstów nigdzie nie publikujemy i nie wykorzystujemy w żadnych innych celach poza związanymi z zamówioną przez klienta usługą.

Na Twoje życzenie możemy też usunąć z naszych komputerów wszystkie pliki po wykonanym zleceniu.

Jak skorzystać z usługi formatowania prac?

Jeśli więc nie radzisz sobie z Wordem, służymy pomocą. Abyśmy mogli sporządzić wycenę (jest ona nieodpłatna i nie zobowiązuje do skorzystania z usługi), prześlij nam:

plik ze swoją pracą (licencjacką, magisterską, doktorską lub inną)

– oraz wytyczne edytorskie Twojej uczelni (chyba że ich nie ma – wówczas sformatujemy pracę wg standardowych zasad edytorskich).

Nasz adres to korekta@ekorekta24.pl. Wszelkich wyjaśnień udzielamy także pod numerem telefonu 509-575-414.

Po otrzymaniu wszystkich potrzebnych plików niezwłocznie wycenimy koszt formatowania pracy i podamy termin wykonania usługi.

A jeśli chciałbyś wcześniej poznać opinie innych klientów, których obsłużyliśmy, odsyłamy do naszego profilu w niezależnym serwisie Opineo.pl.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o