Data publikacji:

Autor:

Formatowanie prac dyplomowych według wytycznych edytorskich uczelni

Kończysz pisanie pracy dyplomowej, ale obsługa Worda sprawia Ci problemy? Tekst ciągle się przesuwa, tabele nie mieszczą się na stronie, a spis treści nie chce się wygenerować?

Nie martw się – pomożemy! Praca z Wordem to dla nas, redaktorów i korektorów, podstawowe narzędzie pracy, które nie ma przed nami tajemnic. To dlatego oprócz korekty prac magisterskich oferujemy usługę redakcji technicznej, czyli formatowanie tekstu według wytycznych (np. wymogów edytorskich uczelni).

 

Co dokładnie obejmuje redakcja techniczna prac dyplomowych?

W ramach usługi dostosowujemy formatowanie pracy (od strony tytułowej, poprzez oświadczenia, spis treści, całą treść pracy aż po spisy i aneks) do wymogów edycyjnych, które otrzymamy.

Najczęściej zakres redakcji technicznej obejmuje:

 • sformatowanie tekstu głównego pracy (krój i wielkość czcionki, interlinia, marginesy itd.) oraz nagłówków rozdziałów, podrozdziałów itd.,
 • wygenerowanie automatycznego spisu treści,
 • wygenerowanie oddzielnych spisów tabel, rysunków, zdjęć (w zależności od istnienia danych elementów w pracy),
 • poprawa wyglądu innych elementów pracy (np. tabel bądź wykresów) – o ile są edytowalne,
 • weryfikacja poprawności wyglądu stałych części pracy (strona główna, oświadczenia itp.),
 • przeniesienie jednoliterowych spójników i przyimków z końca linijek (choć to łatwo zrobić samemu),
 • sformatowanie wszelkich innych elementów pracy, o których mowa w wymogach edycyjnych oraz przekazanych nam w trakcie korespondencji.

Co ważne, prace formatujemy z użycie tzw. stylów. Pozwalają one na zmianę formatowania danego elementu pracy za pomocą zaledwie paru kliknięć. Jeśli więc po otrzymaniu pracy stwierdzisz, że wolałbyś np., by nagłówki były złożone czcionką wielkości 16, a nie 14 pkt, to będzie można to zmienić błyskawicznie, bez odnajdywania i formatowania na nowo wszystkich nagłówków.

Formatowanie pracy dyplomowej opinia eKorekta24Opineo eKorekta24

 

Czy praca będzie gotowa do druku?

Efektem usługi będzie tekst gotowy do druku, a prace odsyłamy w dwóch formatach:

 • DOC/DOCX – czyli w podstawowym formacie Worda; jest to plik edytowalny, który w razie potrzeby pozwala nanosić dodatkowe poprawki,
 • PDF – gwarantuje on poprawność formatowania pracy niezależnie od wersji oprogramowania używanego na danym komputerze – dlatego zawsze zalecamy drukowanie pracy właśnie z pliku PDF.

Co ważne, w koszt usługi wliczona jest nieograniczona liczba poprawek. Jeśli zauważysz, że coś wyświetla się nie tak, jak byś chciał, naniesiemy odpowiednie poprawki w formatowaniu pracy bez żadnych dopłat.

 

Ile kosztuje formatowanie pracy licencjackiej lub magisterskiej?

Koszt usługi formatowania tekstu zależy od trzech czynników:

 • objętości pracy,
 • zakresu wytycznych.
 • złożoności pracy (chodzi o liczbę dodatkowych elementów, jak tabele, rysunki, wykresy, równania itp.).

Zasadniczo cena formatowania pracy jest nieco wyższa w przypadku obszernych prac, zawierających liczne tabele i rysunki. Koszt usługi maleje natomiast w przypadku krótszych i mniej złożonych prac.

Aby uzyskać precyzyjną wycenę, wyślij swoją pracę wraz z wytycznymi na adres: korektaprac@ekorekta24.pl.

Samo sporządzenie wyceny jest nieodpłatne i nie zobowiązuje do skorzystania z usługi. Jeśli stwierdzisz, że koszt formatowania pracy nie jest dla Ciebie satysfakcjonujący, nie będzie wiązało to się z żadnymi konsekwencjami.

Opineo eKorekta24

 

Ile czasu zajmuje sformatowanie pracy dyplomowej?

Zdajemy sobie sprawę, że czas obrony prac dyplomowych to gorący okres i że być może potrzebujesz usługi „na wczoraj”. Na szczęście samo formatowanie prac nie jest tak czasochłonne jak korekta prac magisterskich (na którą potrzebujemy zwykle paru dni). Pracę gotową do druku odeślemy więc najpóźniej na drugi dzień roboczy (potwierdzimy to w mailu z wyceną).

Jeśli potrzebujesz pracy jeszcze na dzisiaj – najlepiej skontaktuj się z nami pod numerem 509-575-414. W ten sposób zaoszczędzimy dużo czasu i jak najszybciej ustalimy warunki usługi.

 

Jak skorzystać z usługi formatowania prac?

Jeśli więc nie radzisz sobie z Wordem, służymy pomocą. Prześlij nam swoją pracę licencjacką, magisterską, doktorską (lub inną) wraz z wytycznymi Twojej uczelni (chyba że ich nie ma – wówczas sformatujemy pracę wg standardowych zasad edytorskich) – nasz adres korektaprac@ekorekta24.pl. Po otrzymaniu pracy niezwłocznie wycenimy koszt formatowania pracy i podamy termin wykonania usługi.

A jeśli chciałbyś wcześniej poznać opinie innych klientów, których obsłużyliśmy, odsyłamy do naszego profilu w niezależnym serwisie Opineo.pl.

Aż 46 stron – ZA DARMO!
Potwierdzam chęć otrzymania darmowego fragmentu i zapisania się na newsletter.
Znasz „497 błędów”?

Jeśli fascynujesz się poprawnością językową,
ta książka skradnie Twoje serce! ❤

Więcej o książce: 497bledow.pl
Gwarantujemy, że Twoja dane są bezpieczne!

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o