Data publikacji:

Autor:

Szlachetna Paczka – relacja z wręczenia paczki

Szlachetna Paczka 2015 eKorekta24

W tym roku po raz pierwszy zaangażowaliśmy się w Szlachetną Paczkę. Dwa tygodnie intensywnych przygotowań, zbierania funduszy, kompletowania kolejnych paczek i robienia zakupów zakończyły się… pełnym sukcesem! Oto krótka relacja z wręczenia paczki.

Zbieranie funduszy i kompletowanie paczki

Przygotowania do Szlachetnej Paczki rozpoczęliśmy z początkiem grudnia. Środki na jej zorganizowanie pozyskiwaliśmy na różne sposoby. Po pierwsze, przeznaczyliśmy na ten cel 10% przychodów za miesięczne faktury za listopad, a także za nowe zlecenia przekazane nam w okresie od 1 do 11 grudnia. W ten sposób udało się uzyskać kwotę 600 zł.

Po drugie, możliwe było bezpośrednie wsparcie naszej inicjatywy poprzez wpłatę dowolnej kwoty na konto. W ten sposób uzyskaliśmy 13 wpłat na łączną kwotę 1910 zł. Za wszystkie bardzo dziękujemy!

Po trzecie, otrzymaliśmy z całej Polski wiele paczek – także od osób, które wsparły nas wpłatą na konto. Wszystkie rzeczy uważnie przeglądaliśmy, segregowaliśmy i przepakowaliśmy w kartony. Tak to wyglądało w trakcie przygotowywania paczki:

Szlachetna Paczka 2015 eKorekta24

Łącznie cała paczka składała się z 27 kartonów, ważących dobrych kilkadziesiąt kilogramów. Dodatkowo z pozyskanej kwoty udało się zakupić kanapę i dwa tapczany, które elbląski JYSK dostarczył bezpośrednio do rodziny za symboliczny grosz (dziękujemy!).

Poza eKorektą Paczkę wsparli także nasi bliscy i znajomi. Łączna kwota wpłat (nie wliczając w to wartości podarowanych paczek) wyniosła 4180 zł. Dzięki tym pieniądzom udało się zaspokoić wszystkie potrzeby, o jakich rodzina wspomniała w formularzu paczkowym, łącznie z łóżkami i komputerem. Nie byłoby to możliwe bez wsparcia Was wszystkich, za co raz jeszcze serdecznie dziękujemy!

 

Powtórka za rok?

Nie ukrywamy, że hojność klientów i czytelników przeszła nasze najśmielsze oczekiwania i… zachęciła do pomocy kolejnej rodzinie za rok. Nauczeni tegorocznymi doświadczeniami z pewnością za rok przeprowadzimy wszystko jeszcze sprawniej i oby jeszcze na większą skalę.

Dziękujemy, że jesteście i że poza wiarą w nasz zawodowy profesjonalizm byliście chętni wesprzeć nas w tej inicjatywie. Liczymy na to, że za rok zrobimy to jeszcze lepiej i będziemy najlepszym darczyńcą w Elblągu (podobno jakaś paczka składała się z 60 kartonów ;)). A zatem – do usłyszenia w listopadzie 2016!

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o